Freedom and Solidarity



 

Informujemy członków Freedom and Solidarity o Pomniku, jak również prosimy o finansowe wsparcie tej inicjatywy.

Freedom and Solidarity

Denville 20.06.2024 r.

24 Elm Street Denville,

NJ 07834 USA

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 9

01-015 Warszawa

W imieniu Freedom and Solidarity chciałbym przekazać Państwu stanowisko oraz apel dotyczący przyznania koncesji dla Telewizji Republika do nadawania ogólnopolskiego programu na Multipleksie. Stowarzyszenie Freedom and Solidarity, organizacja byłych internowanych oraz więzionych członków Solidarności, więźniów politycznych czy też osób represjonowanych, założona w Stanach Zjednoczonych, wyraża swoje stanowcze poparcie dla wniosku Telewizji Republika o uzyskanie miejsca na multipleksie. Poza tym, zwracamy uwagę na istotę przywrócenia dostępu do różnorodnych treści dla Polaków, w tym programów o tematyce czysto polskiej, chrześcijańskiej oraz patriotycznej, co z kolei przyczyni się do stworzenia pluralizmu medialnego i zapewnienia równowagi w mediach. Nasze Stowarzyszenie podkreśla, że pluralizm mediów jest nieodłącznym fundamentem demokracji, a udzielenie koncesji dla Telewizji Republika jest kluczowe dla wspierania wolności słowa.

Mamy zaszczyt zaprosić Was do nowo powstałej w New Jersey organizacji Freedom and Solidarity, założonej przez działaczy uhonorowanych Krzyżem Wolności i Solidarności ze stanu Connecticut, Massachusetts, New Jersey, Nowy Jork. Naszą misją jest kontynuacja ducha walki o wolność, demokrację i prawa człowieka, które były fundamentem ruchu Solidarności.

Krzyż Wolności i Solidarności został ustanowiony 5 sierpnia 2010 roku, aby uhonorować członków opozycji demokratycznej w Polsce. Ci, którzy w okresie między 1956 a 1989 rokiem zostali zabici, ciężko ranni, aresztowani, uwięzieni lub internowani, którzy stracili pracę, zostali wydaleni ze szkoły, uniwersytetu lub zmuszeni do opuszczenia Ojczyzny z powodu swojej działalności na rzecz wolnej i demokratycznej Polski, są godnymi wyróżnienia. Obecnie po latach zrzeszyliśmy się i pragniemy zadbać o nasze dobre imię.

Będziemy popularyzować idee i hasła Solidarności, jej dorobek, znaczenie historyczne dla obecnego kształtu RP, upamiętnienie nieżyjących działaczy oraz wyróżnienie tych, którzy jako świadkowie minionych dni przyczyniają się do przypomnienia historycznych zmagań z komunizmem.

Wykorzystując nasze doświadczenie, tak jak w latach 80- tych pragniemy być wolnym głosem tych, którym odbiera się prawo głosu. Mówić o pokoju w czasie wojny, demokracji w odradzającym się komunizmie, wolności dla tych, którym się ją ogranicza, czy o biedzie tych, których się rujnuje.